خبرهای حوزه دکوراسیون

روانشناسی رنگ ها در انتخاب کاغذ دیواری

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

رنگ و طرح کاغذدیواری در اتاق کودک می تواند تاثیر بسیار زیادی در تقویت تخیل ، اعتماد به نفس ، رفع بی قراری و تقویت احساسات کودکان ( دختر و پسر ) داشته باشد . رنگ ها توانایی بسیاری در تحریک هیجان ، تسکین و درمان افراد دارند ، به همین دلیل شما باید در انتخاب رنگ کاغذ دیواری در اتاق کودک خود کوشا باشید و به آن اهمیت دهید.

امروزه با بالارفتن سطح کیفیت کاغذ دیواری ها و تنوع در طرح ها ، والدین عزیز میتوانند با داشتن کمی حوصله و یک سلیقه خوب به وسیله کاغذ دیواری یک اتاق کاملا جذاب و شاد برای کودک خود طراحی کنند . ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی کاغذ دیواری اتاق کودک خود را انتخاب کنید .
رنگ نارنجی یکی از مناسب ترین رنگ ها برای کاغذ دیواری اتاق کودک شماست. این رنگ در طراحی ها خیلی کم استفاده می شود اما یکی از مناسب ترین رنگ های کاغذ دیواری محسوب می شود. این رنگ به حس ارتباطات کودک کمک و آن را تقویت می کند.

  • رنگ زرد نیز برای تقویت حس شادابی و تفکر کودک شما مناسب است
  • از نظر روانشناسی رنگ آبی استرس را کاهش و آرمش کودک شما را به اوج میرساند . از آن جایی که اغلب کودکان پسر پر هیجان هستند, رنگ آبی گزینه مناسبی برای اتاق آن ها می باشد. رنگ آبی پرخاشگری و فشار خون کودک شما را کاهش می دهد و برای اتاق کودکانی که کج خلق هستند و از دیگر مشکلات رفتاری رنج می برند مناسب است.
  • صورتی از مناسب ترین رنگ ها برای دختران است و ما فکر میکنیم که برای کودکان پسر نمیتوانیم از آن استفاده کنیم ، اما درواقع رنگ صورتی در تقویت حس آرامش برای کودکان اعم از دختر و پسر مناسب است.
  • رنگ ارغوانی دوست داشتنی و آرامش بخش است، درست مانند آبی و صورتی برای هر دو جنسیت فرزند شما مناسب است. بنفش به نسبت آنکه به آبی و یا قرمز نزدیک باشد خصوصیات آنها را منتقل می‌کند. این رنگ همچنین یک حس رویا و جادو به انسان ‌می‌دهد و اگر به دنبال فضای جادویی هستید بنفش همان رنگ است. این رنگ با وفاداری و وظیفه‌شناسی ارتباط دارد. بنفش روشن و یاسی حس آرامش دارد و بنفش تیره فضای اتاق را لوکس و تجملی می‌کند.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ کاغذ دیواری در سالن، لابی و نشیمن باید مطابق با سبک دکوراسیون و هماهنگ با مبلمان، پرده، پارکت، لمینت و لوازم دکوری انتخاب شود. اما تنها چیزی که در انتخاب کاغذدیواری برای اتاق خواب مهم است، “سلیقه” است. به همین دلیل، تنوع رنگ های استفاده شده در کاغذ دیواری اتاق خواب بسیار زیاد است.

انواع تناژهای آبی، سبز، زرد، صورتی، بنفش، یاسی، قرمز و حتی نارنجی در اتاق خواب استفاده میشود. بعضی پسران نوجوان حتی از کاغذ دیواری های تیره مثل کاغذ دیواری سیاه یا قهوه ای استفاده می کنند. رنگ های روشن مثل لیمویی، آبی آسمانی، یاسی، سفید، گلبهی، سبز پسته ای و صورتی کمرنگ کاربرد بیشتری در اتاق خواب دارد. اما از کاغذ دیواری های تند و تیره معمولا فقط برای دیوار پشت تخت استفاده می شود که کاغذ دیواری مشکی، زرشکی، سبز پررنگ، سورمه ای، قرمز و بنفش تیره از آن جمله است.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری اداره جات

کاغذ دیواری اداری معمولا از رنگ های سرد یا خنثی مثل آبی، خاکی، استخوانی، سفید یا طوسی انتخاب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *