خبرهای حوزه دکوراسیون

نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل

نحوه ی چیدمان دکوراسیون منزل

ما در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری را مطرح کنیم تا به شکوه و عظمت خانه راحتتان بیافزایید.

با طرح باز شروع کنید

همه خانه‌ها بزرگ نیستند اما بزرگ جلوه دادن فضا یکی از ضرورات اساسی دکوراسیون لاکچری است. بنابراین، طرح باز را با طراحی یک ورودی مجللو یا اتاق نشیمن وسیع که حدالامکان با سایر جاهای خانه در ارتباط است شروع کنید.

از نور زیاد غافل نشوید و با استفاده از پنجره‌های بزرگ و درهای کشویی ارتباط داخل و خارج را میسر کنید.

به فکر کفپوش مرمر باشید

هیچ کفپوشی به اندازه سنگ مرمر در لاکچری بودن دیزاین دخیل نیست. کفپوش مرمر آینه‌ای زرق و برق‌دار با رنگدانه‌های طبیعی یکی از عناصر مهم دکوراسیون لاکچری به شمار می‌رود.

شما می‌توانید از استاواوری هندی، بوتیچینو یا کارارای ایتالیایی و کرم مارفیل اسپانیایی برای کفپوشتان استفاده نمائید. منتها سعی کنید رنگ کفپوشتان با سایر اثاثیه هماهنگ باشد. سنگ‌ مرمر با طرح‌های مرکب طلاکوب جزء گزینه‌های ایده آل برای ورودیه و لابی به شمار می‌رود که از حداکثر تاثیر بصری نیز برخوردار است. و خبر خوش این است که تمیزکاری این کفپوش‌ها هر ۵ تا ۷ سال یکبار انجام می‌شود.

تجمل دکوراسیون لاکچریتان را با به کارگیری پارچه‌های رومبلی اعم از ابریشم، زربفت، ژاکارد و مخمل ارتقاء بدهید. در ادامه از رنگ‌های عمیق نظیر آبی فیروزه‌ای، سرخابی، زرشکی، سبز زمردی، طلایی و یا پارچه‌های براق استفاده نمائید.

حال نوبت به قالیچه‌ها یا فرش‌های ابریشم می‌رسد و پس از آن پرده‌ها را با والان، منگوله و هرگونه تزئین دیگر بیاویزید.

نکته: پرده کوتاه را فراموش کنید. پرده‌ای بیاویزید که تا کف برسد. پرده‌های بلند خانه را مرتفع‌تر نشان می‌دهند.

چند تکه مبل راحتی بگذارید

چند دست مبل راحتی و باسلیقه انتخاب کنید تا جلوه‌ هماهنگ دکوراسیون لاکچریتان را افزایش دهید. یک دست مبلمان چوبی دست‌ساز یا استیل طلایی، نیمکت راحتی و یا صندلی دسته‌دار جزء انتخاب‌های ایده آل به شمار می‌روند که باید در چیدمانشان به تناسب با دکوراسیون کلی نیز دقت نمود

لوسترها راهی فوق‌العاده برای چیدمان دکوراسیون لاکچری به نظر می‌رسند. آن‌ها تشعشع‌گر شعله تشریفات، تمول و شکوه می‌باشند که حتی در سالن‌ها و اتاق‌های کوچک نیز کارایی دارند. آویختن لوستر شیوه‌ای سریع برای تبدیل فضایی عادی به فضایی تجملاتی است.

نکته: لوسترهای کریستال نیازمند نگهداری بالا می‌باشند. شما باید لوسترها را به طور روزانه با گردگیر دستی تمیز کنید و هر ۶ ماه یکبار آن‌ها را در محلول (۱ واحد الکل ایزوپریل و ۳ واحد آب مقطر) بشوئید و با پارچه نرم خشک کنید.

به چشمه آبگرم مجهز شوید

هیچ چیز شیک‌تر و لوکس‌تر از یک چشمه آبگرم در حمام دکوراسیون لاکچری نیست! اگر حمامتان به مثابه تصویر رو به فضای خارج و سنگفرش است می‌تواند با یک پارتیشن و به طرزی هوشمندانه تفکیک شود و لذتی شگرف به همراه آورد.

نکته: اگر قادر به تفکیک فضا و ساخت چشمه آبگرم نیستید، فضای حمام را با لوازم آرایشی بهداشتی باکیفیت، شمع‌های معطر و گیاهان آپارتمانی تزئین کنید و دیوار حمام را به هنر دست مزین نمائید.

برخی لوازم دکوری فلزی اعم از قاب عکس‌های طلایی و نقره‌ای قادرند زرق و برق تجملات دکوراسیون لاکچری را بیشتر کنند. اگر به تصویر فوق نگاه بیاندازید، متوجه خواهید شد که ترکیب قاب عکس طلایی به همراه آباژور کوتاه برنجی چشمگیر است. شما می‌توانید حتی از لوازم دکوری کوچک‌تر طلایی استفاده نمائید تا انعکاس غیرمستقیم نور زرق و برق بدیهی پدید آورد.

از هنر مشبک کاری غافل نشوید

مشبک کاری یکی از هنرهای زیباست که در زمینه نرده و پنجره سازی مطرح گردیده است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌فرمائید، نرده‌ها و پنجره‌های مشبک کاری شده جزء لوکس‌ترین طراحی‌های دکوراسیون لاکچری محسوب می‌گردد. اگر قصد دارید به تجملات کنونی خود بیافزائید، چنین هنری را با کفپوش‌های مرمر براق ترکیب کنید. انعکاس تصویر هنر مشبک روی سنگ‌های مرمر آینه‌ای می‌تواند از لحاظ بصری جذابیت فوق‌العاده‌ای پدید آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *